Przy obliczaniu składki za obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych, ważne są przede wszystkim kolejne lata bezszkodowej jazdy, które stopniowo zwiększają poziom zniżek na OC. Do tego liczą się jednak także inne czynniki, takie jak wiek kierowcy, czas posiadania prawa jazdy, miejsce zamieszkania, a także model, przebieg czy pojemność silnika ubezpieczanego pojazdu.
Jak liczyć zniżkę OC dla współwłaściciela
pojazdu?
Bezpieczna jazda to podstawa. Dlatego każdy rok bezszkodowej historii w prowadzeniu pojazdu premiowany jest zwykle uzyskaniem kolejnego poziomu zniżki na OC, natomiast każda szkoda skutkuje zwykle zwyżką składki. Trzeba pamiętać, że ta zasada dotyczy nie tylko głównego właściciela pojazdu, ale odnosi się również do współwłaściciela.
Co to oznacza? Oznacza to zwykle, że niedoświadczony kierowca może korzystać ze zniżek bardziej doświadczonego współwłaściciela, lecz również ponosi konsekwencje szkód, które zostały przez niego dokonane, tracąc zniżki gdy współwłaściciel spowoduje szkodę. Zniżkę na OC można utracić nie tylko za szkody spowodowane przez właściciela i współwłaściciela, lecz także przez innego kierowcę, który prowadził ubezpieczony samochód.
Potrzebujesz pomocy w zakupie ubezpieczenia?
Zadzwoń! (pon.-piąt.: 8-18)
Ubezpiecz samochód przez Internet!
OBLICZ SKŁADKĘ ONLINE
To zajmie tylko 60 sekund.