Stało się – doszło do kolizji, w wyniku której Twoje auto jest uszkodzone i wymaga naprawy. Wypadek powstał z winy innego kierującego, więc to on (a właściwie zakład ubezpieczeń, w którym sprawca ma polisę) jest zobowiązany pokryć koszty naprawy Twojego samochodu. Jak to zrobić? Odszkodowanie wypłaca zakład ubezpieczeń z OC sprawcy, ale szkodę w niektórych przypadkach możesz zgłosić do swojego ubezpieczyciela, np. jeśli posiadasz ubezpieczenie AC.
W przypadku niewielkich szkód niektórzy ubezpieczyciele oferują uproszczoną procedurę likwidacji szkody bez potrzeby oględzin auta przez rzeczoznawcę. Wystarczy wówczas użyć aplikacji mobilnej, dzięki której wykonasz odpowiednią dokumentację fotograficzną i zgłosisz szkodę bezpośrednio z miejsca zdarzenia. Podczas likwidacji szkody musisz podjąć decyzję, czy chcesz otrzymać odszkodowanie w formie gotówkowej, czy też dokonać naprawy bezgotówkowej.
W pierwszym przypadku pieniądze otrzymujesz na swoje konto i sam decydujesz, gdzie naprawisz auto. W drugim – wstawiasz samochód np. do warsztatu, z którym ubezpieczyciel ma podpisana umowę, a koszty naprawy zostaną rozliczone bez Twojego udziału.
Potrzebujesz pomocy w zakupie ubezpieczenia?
Zadzwoń! (pon.-piąt.: 8-18)
Ubezpiecz samochód przez Internet!
OBLICZ SKŁADKĘ ONLINE
To zajmie tylko 60 sekund.