Młodzi kierowcy
Kierowcy młodzi wiekiem, a także osoby niedoświadczone w prowadzeniu pojazdów mechanicznych najczęściej płacą pełną, a czasami nawet zwiększoną składkę ubezpieczeń komunikacyjnych. Wystarczy kilka lat bezpiecznej jazdy, aby uzyskać maksymalny poziom zniżek na OC. Jeżeli jednak nie kupujesz polis OC przez kilka lat z rzędu, możesz zacząć tracić wypracowane wcześniej zniżki.
Jakie zniżki za rok bezszkodowej jazdy?
Gdyby było tak prosto, że za każdy rok bezszkodowej jazdy mógłbyś otrzymać 10% zniżki na ubezpieczenie OC, a po szkodzie z Twojej winy 10% zwyżki - każdy kierowca mógłby samodzielnie określić wysokość uzyskanych zniżek. Sposób obliczania zniżek jest bardziej skomplikowany i oprócz wieku kierowcy, jego doświadczenia za kierownicą oraz lat bezszkodowej jazdy bierze się pod uwagę szereg innych czynników.
Przy obliczaniu zniżki ważna jest także sytuacja rodzinna i miejsce zamieszkania, a także marka, model, rok produkcji, pojemność silnika i przebieg ubezpieczanego samochodu. Zniżki za bezszkodową jazdę przypisane są jednak do osoby, a nie do samochodu i nie przepadają po zmianie auta.
Potrzebujesz pomocy w zakupie ubezpieczenia?
Zadzwoń! (pon.-piąt.: 8-18)
Ubezpiecz samochód przez Internet!
OBLICZ SKŁADKĘ ONLINE
To zajmie tylko 60 sekund.