Ubezpieczenie Ochrony Prawnej

Ubezpieczenie Ochrony Prawnej może zabezpieczyć Cię przed ryzykiem sporów prawnych związanych z użytkowaniem Twojego samochodu. Możesz uzyskać zwrot kosztów profesjonalnego pełnomocnika lub kosztów sądowych do 15 000 zł oraz stały dostęp do informacji i profesjonalnych porad prawnych. Ubezpieczenie jest zawierane na 12 miesięcy

OBLICZ SKŁADKĘ ONLINE

Kiedy możesz potrzebować Ochrony Prawnej

Gdy chcesz uzyskać odszkodowanie, a trudno jest ustalić sprawcę lub nie zgadzasz się z opinią policji. Gdy wjedziesz w dziurę w jezdni. Gdy kupiłeś wadliwy pojazd albo warsztat nienależycie wykonał naprawę auta lub montaż instalacji gazowej. 

Takich sytuacji może być wiele. Ubezpieczenie Ochrony Prawnej może ochronić Twoje interesy również w przypadku toczącego się z Twoim udziałem postępowania karnego czy administracyjnego. 

Ubezpieczenie warte swojej ceny

Jeśli dużo podróżujesz i miałeś już kiedyś problemy sądowe lub administracyjne, to wiesz ile stresu i pieniędzy to kosztuje. Lepiej sobie ich oszczędzić, tym bardziej że cena ubezpieczenia jest przystępna. 

Korzyści finansowe, które możesz zyskać w formie zwrotu kosztów prawnych czy należnego odszkodowania mogą być nieporównywalnie wyższe niż składka.

Ochrona Prawna

Jakie koszty są refundowane?

Możesz otrzymać zwrot kosztów procesu, w tym koszty sądowe, opłaty kancelaryjne, wynagrodzenie profesjonalnego pełnomocnika, np. adwokata i koszt zastępstwa procesowego.   

W grę wchodzą również koszty postępowania przed organami administracji państwowej lub samorządowej, włącznie z postępowaniem związanym z zatrzymaniem prawa jazdy lub dowodu rejestracyjnego.

Pomoc adwokata w sądzie

W razie sporu prawnego związanego z użytkowaniem Twojego samochodu, koszt zastępstwa procesowego adwokata czy radcy może zostać pokryty przez Allianz. Nawet do 15 000 zł.

Masz prawo wyboru adwokata/radcy prawnego. Możesz go wskazać samodzielnie albo Allianz pomoże w wyborze adwokata czy radcy prawnego z niezbędnym doświadczeniem, który będzie Cię reprezentował i zapewni pomoc prawną na wysokim poziomie.

Pomoc adwokata w sądzie
Infolinia prawna

Infolinia prawna

W ramach ubezpieczenia możesz liczyć na konsultacje z prawnikiem, informacje i porady prawne, informacje o procedurach i kosztach sporów prawnych oraz dochodzenia lub ochrony swoich praw. Na bieżąco – przez telefon albo w formie opinii prawnej i udostępnienia wzorów pism i umów. 

Infolinia prawna Allianz działa od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9:00 do 21:00 pod numerem telefonu: 224 224 224

Potrzebujesz pomocy w zakupie ubezpieczenia?
Zadzwoń! (pon.-piąt.: 8-18)
Ubezpiecz samochód przez Internet!
OBLICZ SKŁADKĘ ONLINE
To zajmie tylko 60 sekund.
Camper
Obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych
 
Więcej informacji
Camper
Ochrona Twojego pojazdu w razie utraty, zniszczenia, uszkodzenia lub kradzieży

Więcej informacji
Camper
Pomoc drogowa 24h, 7 dni w tygodniu w przypadku kolizji, uszkodzeniu opon, awarii akumulatora
 
Więcej informacji
Camper
Wsparcie finansowe w razie poniesienia uszczerbku na zdrowiu lub śmierci w następstwie wypadku drogowego

Więcej informacji
Camper
Skutkiem kradzieży i pożaru bywa często całkowita strata samochodu. To poważna konsekwencja i trudno porównać ją z drobną stłuczką czy zarysowaniem
 
Więcej informacji
Potrzebujesz pomocy w zakupie ubezpieczenia?
Zadzwoń! (pon.-piąt.: 8-18)
Ubezpiecz samochód przez Internet!
OBLICZ SKŁADKĘ ONLINE
To zajmie tylko 60 sekund.
Ubezpieczenia Allianz dostępne u agenta
Ubezpieczenia Allianz dostępne u Agenta
Szukasz innego ubezpieczenia w Allianz? A może chcesz porozmawiać i skorzystać z doradztwa profesjonalnego Agenta Allianz?
UMÓW SPOTKANIE Z AGENTEM
 
Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie informacyjny, służy przybliżeniu w sposób ogólny charakteru oraz zakresu ww. ubezpieczenia i nie stanowi oferty. Szczegółowy zakres i warunki ww. ubezpieczenia regulują ogólne warunki ubezpieczenia, w których znajdziesz postanowienia dotyczące m.in. składek, zakresu ubezpieczenia, ograniczeń i wyłączeń odpowiedzialności Allianz oraz warunków wypłaty i zasad obliczania świadczeń ubezpieczeniowych.