Ubezpiecz się od kosztów prawnych

Ubezpieczenie Ochrony Prawnej

Ubezpieczenie Ochrony Prawnej może zabezpieczyć Cię przed ryzykiem sporów prawnych związanych z użytkowaniem Twojego samochodu. Możesz uzyskać zwrot kosztów profesjonalnego pełnomocnika lub kosztów sądowych do 15 000 zł oraz stały dostęp do informacji i profesjonalnych porad prawnych. Ubezpieczenie jest zawierane na 12 miesięcy

OBLICZ SKŁADKĘ ONLINE
 • Kiedy możesz potrzebować Ochrony Prawnej

  Gdy chcesz uzyskać odszkodowanie, a trudno jest ustalić sprawcę lub nie zgadzasz się z opinią policji. Gdy wjedziesz w dziurę w jezdni. Gdy kupiłeś wadliwy pojazd albo warsztat nienależycie wykonał naprawę auta lub montaż instalacji gazowej. 

  Takich sytuacji może być wiele. Ubezpieczenie Ochrony Prawnej może ochronić Twoje interesy również w przypadku toczącego się z Twoim udziałem postępowania karnego czy administracyjnego. 

  Ubezpieczenie warte swojej ceny

  Jeśli dużo podróżujesz i miałeś już kiedyś problemy sądowe lub administracyjne, to wiesz ile stresu i pieniędzy to kosztuje. Lepiej sobie ich oszczędzić, tym bardziej że cena ubezpieczenia jest przystępna. 

  Korzyści finansowe, które możesz zyskać w formie zwrotu kosztów prawnych czy należnego odszkodowania mogą być nieporównywalnie wyższe niż składka.

  Ochrona Prawna
 • Jakie koszty są refundowane?

  Możesz otrzymać zwrot kosztów procesu, w tym koszty sądowe, opłaty kancelaryjne, wynagrodzenie profesjonalnego pełnomocnika, np. adwokata i koszt zastępstwa procesowego.   

  W grę wchodzą również koszty postępowania przed organami administracji państwowej lub samorządowej, włącznie z postępowaniem związanym z zatrzymaniem prawa jazdy lub dowodu rejestracyjnego.

  Pomoc adwokata w sądzie

  W razie sporu prawnego związanego z użytkowaniem Twojego samochodu, koszt zastępstwa procesowego adwokata czy radcy może zostać pokryty przez Allianz. Nawet do 15 000 zł.

  Masz prawo wyboru adwokata/radcy prawnego. Możesz go wskazać samodzielnie albo Allianz pomoże w wyborze adwokata czy radcy prawnego z niezbędnym doświadczeniem, który będzie Cię reprezentował i zapewni pomoc prawną na wysokim poziomie.

  Pomoc adwokata w sądzie
 • Infolinia prawna

  Infolinia prawna

  W ramach ubezpieczenia możesz liczyć na konsultacje z prawnikiem, informacje i porady prawne, informacje o procedurach i kosztach sporów prawnych oraz dochodzenia lub ochrony swoich praw. Na bieżąco – przez telefon albo w formie opinii prawnej i udostępnienia wzorów pism i umów. 

  Infolinia prawna Allianz działa od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9:00 do 21:00 pod numerem telefonu: 224 224 224

Potrzebujesz pomocy w zakupie ubezpieczenia?
Zadzwoń! (pon.-piąt.: 8-18)
Ubezpiecz samochód przez Internet!
OBLICZ SKŁADKĘ ONLINE
To zajmie tylko 60 sekund.

 

Sprawdź inne ubezpieczenia komunikacyjne
Allianz Online

Camper
OC 
Obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych
 
Więcej informacji
Camper
AC 
Ochrona Twojego pojazdu w razie utraty, zniszczenia, uszkodzenia lub kradzieży

Więcej informacji
Camper
Assistance
Pomoc drogowa 24h, 7 dni w tygodniu w przypadku kolizji, uszkodzeniu opon, awarii akumulatora
 
Więcej informacji
Camper
NNW 
Wsparcie finansowe w razie poniesienia uszczerbku na zdrowiu lub śmierci w następstwie wypadku drogowego

Więcej informacji
Camper
Kradzież i pożar
Skutkiem kradzieży i pożaru bywa często całkowita strata samochodu. To poważna konsekwencja i trudno porównać ją z drobną stłuczką czy zarysowaniem
 
Więcej informacji
Potrzebujesz pomocy w zakupie ubezpieczenia?
Zadzwoń! (pon.-piąt.: 8-18)
Ubezpiecz samochód przez Internet!
OBLICZ SKŁADKĘ ONLINE
To zajmie tylko 60 sekund.
Ubezpieczenia Allianz dostępne u agenta
Ubezpieczenia Allianz dostępne u Agenta
Szukasz innego ubezpieczenia w Allianz? A może chcesz porozmawiać i skorzystać z doradztwa profesjonalnego Agenta Allianz?
UMÓW SPOTKANIE Z AGENTEM
 
Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie informacyjny, służy przybliżeniu w sposób ogólny charakteru oraz zakresu ww. ubezpieczenia i nie stanowi oferty. Szczegółowy zakres i warunki ww. ubezpieczenia regulują ogólne warunki ubezpieczenia, w których znajdziesz postanowienia dotyczące m.in. składek, zakresu ubezpieczenia, ograniczeń i wyłączeń odpowiedzialności Allianz oraz warunków wypłaty i zasad obliczania świadczeń ubezpieczeniowych.